Категорија: Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: Ковачевски освен дезертер е и лажго, разобличен со факти: Еднаш вели дека е трајно неспособен поради операција, друг пат поради учење школо

На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен. И тоа го потврдува, како што кажаа и од Министерството за одбрана воената евиденција. Освен тоа што Ковачевски е дезертер…

(Документ) Ковачки: Ковачевски е ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, дали лажел за да избегне војска или имаме неспособен човек за премиер

Димитар Ковачевски, премиер на Македонија, го избегнал отслужувањето на воениот рок, правдајќи се со лекарско мислење дека е ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН за служење војска. Ова е документот, извадок од евиденциона книга…

Ковачки објавува: Ковачевски дезертирал од војска 2001ва година, прикажувајќи се за трајно неспособен, му даваме 24 часа ако нема одговор објавуваме се што имаме

Денеска откриваме нов скандал за премиерот – дезертер од Армијата на Република Македонија.  Според информациите кои стигнаа до нас, премиерот Ковачевски свесно го избегнал служењето на воениот рок и тоа…

Стоилковски: Дали дипломатскиот пасош за Рамчиловиќ е награда за корупцијата и антимакедонското делување?

Антимакедонската СДС продолжува со девастација на дипломатијата со срамни недостоинствени вработувања на свои миленици, а сега и со именувања на амбасадори.  Именувањето на Зекир Рамчиловиќ, докажан со гласање на антимакедонски…

Митева: Дуото Ковачевски наместо да произведува струја во Македонија, ја купува од странски држави по енормно високи цени

Дуото Ковачевски, Васко и Димитар Ковачевски ја донесе Македонија во состојба на недостаток на струја, и несигурност дали фирмите ќе може да ја платат струјата без да отпуштаат работници.  Договорот…

Лефков: Ковачевски избега од референдум затоа што ќе излезеа 1 милион луѓе, и тој ќе мораше потоа да си поднесе оставка 

Ковачевски избега од референдум затоа што ќе излезеа 1 милион луѓе, и тој ќе мораше потоа да си поднесе оставка.  Талат Џафери влезе во правни гимнастики и испокрши Деловник за…

Андоновски: Арсовска во време на најголема криза од ЈП Водовод брка од работа 100 вработени

По агресивниот настап на градоначалникот на Град Скопје, Данела Арсовска и противправното разрешување на директорот на ЈП Водовод, Златко Перински, градоначалничката Арсовска прави уште еден непромислен, избрзан и нечовечки упад.…

Панова: Талат Џафери ја суспендираше основната надлежност на Уставниот суд, само за СДС да избега од референдум

Талат Џафери ја суспендираше основната надлежност на Уставниот суд, само за СДС да избега од референдум. Ако Собранието го има врвниот познавач на правото Талат Џафери, зошто тогаш е потребен Уставен…

Мисајловски: Џафери го приватизираше Собранието и измисли небулозни причини да ја отфрли Иницијативата за референдум

Џафери си го приватизира Собранието и уште еднаш покажа власта дека се плаши од народ и затоа беа приморани да измислат небулозни причини да ја отфрлат иницијативата за Референдум. Работа…