Ознака: Мицкоски

Мицкоски: Со Фондацијата „Конрад Аденауер“ работиме на идните политики и пренесуваме искуства на членовите на ВМРО-ДПМНЕ

Членови на извршниот комитет на партијата, членови на останатите структури на ВМРО-ДПМНЕ заедно со фондацијата Конрад Аденауер овие два дена ќе разговараат за предизвиците кој што се пред нас после…

Мицкоски од Велес: Со новата програма ќе понудиме решение за реалните проблеми на граѓаните

Во текот на денешниот ден сме денеска овдека во Велес. Продолжуваме акцијата „Обновата пред вашиот дом, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во вашиот град“. Разговараме со неколку целни групи. Денеска во Велес…

Мицкоски од Прилеп: Се сретнав со вработените од „Еурокомпозит“, по три години лаги од Заев нема решение, ќе работиме да се помогне!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес беше во посета на Прилеп. -Пред една недела од прилика најавивме на прес-конференција дека ВМРО-ДПМНЕ започнува теренски активности во периодот кој што следува „Обновата…

Мицкоски: Годината која ја најавуваа за економска е најтешката и најсиромашната за живот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на неговата денешна преконференција, која е рецензија на измамите во економијата на Зоран Заев и СДСМ, кажа дека економската политика е катастрофална и дека државата…

Мицкоски: Рецензијата за најголемата политичка лага „живот“ покажува нула проекти во енергетиката

ведоци сме дека нема ниту едно суштинско ветување кое оваа влада го исполни, или мерка која дава резултати. Владата докажува дека нема концепт ниту визија. Во економијата нивните купи ден…

ВМРО-ДПМНЕ отвора ново поглавје, Мицкоски со тим на стратешки соработници со врвни биографии

Република Македонија живее тешко секојдневие. Независно од нереалната розева слика која ја создаваат овие од Владата дека блескаме, народот живее сиромашно, со проблеми кои притискаат, со систем кој не функционира.…

Мицкоски: Приклучи се на „Разговорите за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“

Трета година Македонија живее во кошмар. Заевизмот го јаде ткивото на Македонија. Секој ден тапкаме во место, а во многу области одиме назад. Неправдата е знак на оваа власт, неработата…