Ознака: Димче Арсовски

Дали ДУП-от во Трнодол има лукративна цел од кој во иднина може да профитира Нина Ангеловска?

Денеска сакаме да поставиме јавно неколку прашања до локалните власти во Скопје, прашања што ги загрижуваат Карпошани, но и сите граѓани.Според информациите кои ги добивме и пристигнаа кај нас, се…

Арсовски: Во време на вонредна состојба, блиски луѓе до Заеви добиваат лиценци за марихуана

Има разлика помеѓу нормална држава и мафијашка држава. Република Македонија одамна е мафијашка држава контролирана од еден клан, ова денеска преку прес-конференција за јавноста го истакна Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.…