Ознака: Ден Дончев

Стоилковски: Срамно, цел свет го гледа Ден Дончев како става пари во чанта, ама за Русковска и Јовески нема предмет!

Зоран Заев преку обвинителството в скут, го амнестираше Ден Дончев! Одлуката на ЈО да не поведе постапка по видеото на кое Ден Дончев, Директорот на најбогатиот ФОНД во Република Македонија,…

Стојаноска: ЈО со своето неделување во 2018, му овозможило на Дончев да го стои истиот криминал и во 2019 година

Зоран Заев и ЈО директно го штитат осомничениот за криминал Ден Дончев кој незаконски се стекнал со над 100.000 евра во два наврати. Медиумите објавија аргументи и докази кои индицираат на…

Стојаноска: ЈО не повело постапка против Дончев во 2018 и му овозможило да го потврди делото и во 2019 година

Новото нормално на Заев и луѓето околу него е: додека Македонија брои жртви и починати од корона, институциите под нивна контрола да ги спасуваат криминалците како Ден Дончев. Целиот државен систем…

Стоилковски: ЈО да отвори сериозна истрага за сите крими-афери на омилениот играч на Заев, Ден Дончев

Уште еден функционер на СДСМ фатен во криминал, уште еден случај за кој што Обвинителството е затворено во пупката на Заев. Во овој хибриден режим, Јовески и Русковска реагираат само…

Стојаноска: Дончев нелегално се стекнал со над 3 милиони денари,ЈО година дена молчи и не отвора истрага

ЈО на Русковска се однесува како да е во директна спрега со Ден Дончев, кој нелегално се стекнал со сума од над 3 милиони денари, ова денеска преку прес-конференција го…

Николов: Одлуката за стопирање на градба на нов клинички во кампусот Мајка тереза е иста како и одлуката за носење на прогресивен данок

Триото Заев-Дончев- Филипче и по три години владеење не прави ништо освен што ги лаже граѓаните, лекарите и здравствените работници, ова денеска на прес-конференција го истакна Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ.…

Стоилковски: Зоран Заев се уште не ги дава Ден Дончев и Венко Филипче, не бара нивни оставки

Членки на Европската Унија посочуваат дека Македонија мора да испорача борба со висока корупција, а Октоподот на власт во Македонија бара можност да бидат забошотени скандалите Рекет1 и Рекет2. Рекет2…

Стоилковски: Дали и шведската компанија е под притисок за рекет?

Словенечката „Нова 24“ ТВ, потенцира дека реномираната шведска здравствена компанија која и покрај лагите на Ден Дончев и на Венко Филипче влезе во Македонија, сега е под постојан притисок за…

Ден Дончев и Венко Филипче мора да бидат отстранети од нивните функции, во име на вистинска истрага за случајот Рекет 2

Додека пациентите мака мачат да соберат од донации при Фонд за здравствено осигурување, јавноста сведочи за скандалот Рекет 2. Директорот Ден Дончев заедно со министерот Венко Филипче, рекетираат компании, спречуваат…

Стоилковски: Филипче се крие, Дончев манипулирам истрагата за Рекет 2 не смее да се забошоти

Почитувани, цела недела откако експлодираше аферата Рекет2, а Венко Филипче никаде го нема. Министерот Филипче има кривична против него, по кој знае кој пат има афера за криминогени дејства, овој…

Дончев и Филипче по кој знае кој пат се фатени во криминоген, коруптивен скандал и се уште се на функција и немаат абер од оставки

Ден Дончев и Венко Филипче по кој знае кој пат се фатени во криминоген, коруптивен скандал и се уште се на функција и немаат абер од оставки за да остават…