Категорија: Магазин

Имате портокали кои ви седат и скапуваат по дома? Направете го овој вкусен десерт за минута со малку состојки!

Дали имате портокали кои ви седат по дома? Направете го овој вкусен десерт за една минута со неколку состојки! Со сок од портокал можете да го направите овој вкусен десерт,…

КУЧЕ ОД ЦЕНТАР ЗА ПОСВОЈУВАЊЕ ГО МЕСТИ СВОЈОТ КРЕВЕТ ЗА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА Е ДОБРО МОМЧЕ

Раш Пит Булот беше преплашено мало животно кога го донесоа во Центарот за посвојување на миленичиња SICSA во Охајо. Целиот живот беше бездомник, но беше толку кроток и полн со…

Лара Иванова: Ако ме поддржи публиката, ќе се пее на македонски јазик пред светот и Европа

Лара Иванова изненади со уникатен пристап со дури две јазични верзии на својата нова песна, со којашто моментално се натпреварува во изборот за македонски претставник на Евровизија 2022. Песната е…

Продолжува навивачката зимска атмосфера пред Ист Гејт Мол

Овие денови, навивачката еуфорија на фановите и вљубениците во ракометот се најголемата поддршка на македонските ракометари на Европското Првенство во ракомет 2022 во Унгарија и Словачка (Men’s EHF EURO 2022). Пред Ист Гејт Мол посетителите на…

„Само сврти се“ – Балада со темел од емоции и уметност на Лара Иванова и

Панче Касапски Во преостанатите денови од последниот месец од годината, македонскатамузичка сцена на крајот на 2021ва, започнува да добива сè пооригинален лик и форма.Пејачката Лара Иванова заедно со пејачот и…

Жирито го прекина нејзиниот настап бидејќи мислеа дека таа не пее – Кога музиката престана, тие останаа без текст!

Аида Николајчук се пријави за украинската верзија на шоуто „Х фактор“. Таа излезе на сцената и и беа поставени стандардни прашања, а потоа беше време да го покаже своето пеење.…