Категорија: Емисии

Мицкоски: Направен е смислен и организиран грабеж на буџетот, за три месеци потрошиле 120 милиони евра од буџетскиот дефицит за корумпирање избори, економијата е пред колапс

Дозволете најнапред да ја изразам мојата најсериозна загриженост за економската состојба во која се наоѓа Република Македонија. Податоците кои дојдоа до мене и анализите кои ги направивме недвосмислено покажуваат дека…

Трипуновски: Власта со новата регулатива дополнително го осакатува македонскиот земјоделец

Продолжува агонијата на земјоделците производители на праска од Росоман. Трета година по ред откако СДСМ е на власт производителите на праска од Росоман немаат откуп за својот род. Производството наместо…

Јаулески: Во Македонија под власт на СДСМ се вработуваат само деца на функционерите

Се наоѓаме пред Министерството за надворешни работи, зграда во која е сместен министерот Никола Димитров, министерство и политичар кои се главни виновници за трајното иселување на двајца врвни млади експерти,…