Почнуваат преговорите меѓу Москва и Киев – двете делегации се сретнаа во Белорусија

Во Белорусија започнаа преговорите меѓу руската и украинската делегација.

Средбата на двете делегации се одржува во близина на реката Припјат на украинско-белоруската граница.

Според агенцијата UNIAN, во украинската делегација се лидерот на партијата Слуга на народот Давид Арахамија, министерот за одбрана Алексеј Резников, советникот на шефот на кабинетот на претседателот Михаил Подољак, шефот на украинската делегација во Трилатералната контакт група Андреј Костин. , пратеникот Рустем Умеров и заменик-министерот за надворешни работи Николај Точицки.

Се нагласува дека клучна тема на преговорите ќе биде итен прекин на огнот и повлекување на руските војници од територијата на Украина.

Жирито го прекина нејзиниот настап бидејќи мислеа дека таа не пее – Кога музиката престана, тие останаа без текст!

Аида Николајчук се пријави за украинската верзија на шоуто „Х фактор“.

Таа излезе на сцената и и беа поставени стандардни прашања, а потоа беше време да го покаже своето пеење. Музиката започна, а Аида ги маѓепса сите со својот уникатен глас.

Се чинеше толку професионално што тие помислија дека тоа воопшто не е нејзино пеење, но беше претходно снимено и обработено. Тие ја замолија да пее без музика и останаа без текст