Ознака: зоран заев

„Кој му се заканува на Сашо Дукоски, адвокатот на Боки 13 кој на суд кажа дека парите од Рекет завршиле кај Зоран и Вице Заев?!“

Кој му се заканува на Сашо Дукоски, адвокатот на Боки 13, додека истиот дава исказ пред Јавен обвинител, откако пред само неколку дена на суд кажа дека парите од Рекет…

Мисајловски од пустата индустриска зона во Куманово: Во градот нема ниту една странска инвестиција, нема проекти и нема нови работни места, но ВМРО-ДПМНЕ ќе го обнови сето тоа

Носителот на изборната единица 2 Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на Куманово каде оствари неколку средби со граѓаните со почитување на сите препораки и мерки се со…

Стојаноска: Заедно со младите ќе ја започнеме обновата на Македонија и ќе креираме подобра иднина за нив

Дафина Стојаноска, носител на изборната единица  6 при нејзината посета денес во Гостивар посочи дека како и сите други родители така и за нејзе најголема мотивација се нивните деца односно…

Стоилковски: Срамно, цел свет го гледа Ден Дончев како става пари во чанта, ама за Русковска и Јовески нема предмет!

Зоран Заев преку обвинителството в скут, го амнестираше Ден Дончев! Одлуката на ЈО да не поведе постапка по видеото на кое Ден Дончев, Директорот на најбогатиот ФОНД во Република Македонија,…

Мисајловски од Куманово: СДСМ не знае да одговори каде им се проектите бидејќи не постојат, граѓаните знаат дека ВМРО-ДПМНЕ тоа што ветува истото го остварува

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната листа во Изборна Единица 2, Владо Мисајловски денеска е во посета на Општина Куманово, каде што истакна дека граѓаните се повеќе разочарани бидејќи…

Дурловски од Охрид: Обновата на Македонија ќе го стави јазикот на пиедесталот, онаму каде што припаѓа како најважното и идентитетско обележје

Утринава носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски даде изјава од Охрид каде што посочи дека обновата на Македонија ќе го стави јазикот на пиедесталот, онаму каде што припаѓа како…

Мисајловски од Чаир: За да ја промениме оваа власт да ги натераме граѓаните да излезат на избори на 15 јули- нека победи Македонија!

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во Изборната единица 2 денеска оствари средба со граѓани од Чаир каде што истакна дека големата поддршка во оваа општина гарантира…

Николоски од Струмица: Обновата значи инфраструктурен бум, силна економија, повисоки плати во образованието и здравството

Александар Николоски, потпретседател и носител на изборната единица 4 денеска на почетокот на изборната кампања од Струмица порача дека е време да се случат промените за да може народот да…

Мисајловски: Ќе ја исправиме Македонија само ако го победиме ова зло наречено СДСМ

Некој ни ја свитка кичмата, заедно да ја исправиме. Тоа го можеме само ако го победиме ова зло, наречено СДСМ, порача носителот на листа во втората изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ,…

Стојаноска: Ќе барам решенија за проблемите на граѓаните, ќе се трудам тие да се исполнат

Носителот на листата во изборната единица 6 од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија“, Дафина Стојаноска од соборниот храм „Свети Кирил Методиј“ во Тетово ја почна изборната кампања. Таа…