Месец: м.г

Стоилковски: Прашањето за хациендата – дивоградба на Каевски јавен интерес, ДКСК и ЈО да отворат предмет

Државната комисија за спречување на корупцијата и Јавното обвинителство по теркот на молкот за имотот на Шилегов, молкот за имотот на Филипче, па и молкот за имотот на Рашковски, молкот…

Љутков: Министерството за култура и министерката Костадиновска имаат законска обврска да го почитуваат колективниот договор, се останато е неприфатливо

Културата е столбот на државата и на идентитетот, а вработените во културата не смеат да трпат заради неспособноста на власта којашто не размислува за последиците од своите популистички мерки. Владата…

Љутков: Владата призна дека нема пари во буџетот и бара последиците да ги трпат културните работници кои се колатерална штета на неспособното работење на министерката Стојчевска

Владата во допис признава дека во буџетот нема пари за нормални функционирање и исполнување на законските обврски. Владата признава дека нема пари во буџетот и бара последиците од тоа да…

Стоилковски: СДСМ да одговори, а ДКСК да отворат предмет за хациендата на Каевски

Дарко Каевски, пратеникот и портпарол на СДСМ се уште не одговара дали има документи за градба на луксузната хациенда со базен во скопско Волково. Уште повеќе, нема доблест да одговори…

Имате портокали кои ви седат и скапуваат по дома? Направете го овој вкусен десерт за минута со малку состојки!

Дали имате портокали кои ви седат по дома? Направете го овој вкусен десерт за една минута со неколку состојки! Со сок од портокал можете да го направите овој вкусен десерт,…

Стоилковски: Институциите да не молчат, градел ли Каевски на диво, има ли доказ за потекло на парите?

Дарко Кaевски, најмладиот милионер во СДСМ, на 30 години и со административна плата од Агенцијата за млади и спорт успева во иста година, 2020-та, да се стекне со нов стан…

Лефков: Костадинов е пример за од голтар преку функционер на СДСМ до милионер, скапи мотори, часовници и станови, кои ги нема во анкетниот лист

Костадин Костадинов е уште еден пример како од голтар во СДСМ преку функција се станува милионер. Скапи часовници, мотори, станови се само дел од имотите со кои Костадинов располага откако…

Стоилковски: Над 1 милион евра не платиле данок фирми поврзани со Заеви

Фирмите „Сара Инженеринг“, „Сара Јавор“ и „Дравас“, најзвучните фирми коишто се поврзуваат со семејното име Заев, должат над 1 милион евра данок, долг кон државата. Според мартовската листа на должници,…

МОДЕРНО ОНЛАЈН ШОПИНГ ИСКУСТВО – МИНИСО со нова онлајн продавница за македонските потрошувачи

Јапонската компанија за онлајн шопинг МИНИСО, денес официјално ја отвори својата нова онлајн продавница, за македонскиот пазар МИНИСО Македонија,  со голем број на лајфстајл производи во 11 достапни и разновидни…