Месец: м.г

Заевизмот удри по народот, испорача честитка пред Нова Година со над 15% поскапа струја

Евтината тарифа беше една од главните точки во програмата на СДС на парламентарните избори во 2016 година во делот за енергетика. Додека го лажеа народот дека само тие се грижат…

Новогодишна честитка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски

Почитувани сограѓани, годината што заминува ни остави различни емоции. Ковид пандемијата, енергетската криза, економското уназадување, трагедиите во Тетово и Бугарија и неспособната и неодговорна власт предизвикаа тага и болка, голем…

„Само сврти се“ – Балада со темел од емоции и уметност на Лара Иванова и

Панче Касапски Во преостанатите денови од последниот месец од годината, македонскатамузичка сцена на крајот на 2021ва, започнува да добива сè пооригинален лик и форма.Пејачката Лара Иванова заедно со пејачот и…

Стоилковски: Три дена нема оградување од Заев за рекет во РЕК Битола

Бојан Јовановски, осуден сопственик на телевизија за случајот „Рекет“, во отворено писмо посочува и обвинува дека семејството на Зоран Заев од секој тендер на РЕК Битола имало корист од определен…

На дното на Охридското Езеро поставена подводна елка во знак на поддршка на лицата со ретки болести

На еден редок и навистина уникатен начин, нуркачите на Клубот за подводни активности „Охрид“ ги упатија своите новогодишни честитки до децата со ретки болести, за кои накитија и им ја…