Месец: м.г

Панова: Од данок на имот се собираат милиони а никој не знае каде се трошат, затоа ВМРО-ДПМНЕ го предлага проектот “Мој данок, мој проект за мојата општина”

Само минатата година според завршната сметка на државата која опфаќа средства уплатени на име данок на имот на пример Градот Скопје собрал 726,224,243.00 денари, односно 12 милиони евра, Општина Битола…

Арсовски: Пресудата за 27 април е неоснована, и е планирана со цел изживување со политичките непријатели на Заев, ќе дојде време кога ќе треба да се дадат одговори за ваквите одлуки

Додека е Зоран Заев на власт, до тогаш правдата нема да живее во Република Македонија. Денешната одлука на судот е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава…

Муцунски: Според Извештајот на Стејт Департмент Македонија со СДСМ е земја со распространета корупција и земја која создава непредвидливи услови за странски инвестиции

Извештајот на Американскиот Стејт Департмент за инвеститициската клима во Република Македонија за жал го потврдува она што веќе подолг временски период го забележуваат голем број меѓународни владини и невладини организации,…

Панова: Мерката „Мојот данок за мојот проект, во мојата општина“ ќе им даде право на граѓаните тие да одлучат на кој проект ќе се трошат нивните пари

СДСМ се однесува неодговорно со парите на граѓаните кои се собираат во буџетите на општините и државниот буџет. Четири години гледаме корупција, криминал и расипништво. Време е за реалната моќ…

Ќе им овозможиме на граѓаните сами да одлучат за каков проект да се потроши нивниот данок и ќе направиме децентрализација на институциите

Денеска сме тука во Охрид, продолжуваме со концептот да ги презентираме политиките Македонија за сите луѓе. Денес тука во Охрид ќе ја имам честа и задоволството да го претставам и…

Планираме поевтина струја, гасификација на домаќинствата и враќање на парите од акцизата назад кај граѓаните, еколошката такса ќе ја блокираме

ВМРО-ДПМНЕ почнува со презентација на концептот Македонија за сите луѓе. ВМРО-ДПМНЕ има план и стратегија како од Македонија да направи понапредна, поразвиена и постабилна земја. Во делот на енергетиката нашата…

Филип Темелковски е кандидиран од СДСМ за да изгуби – во октомври Кисела Вода ќе има нов градоначалник

Обзнанувањето на Филип Темелковски за кандидат на СДСМ во Кисела Вода е уште една потврда дека СДСМ како партија ја има отпишано општината и поразот на СДСМ таму е неминовен.…

ОД ИГРАЧКА ПЛАЧКА: Поради оваа снимка на „Тик-Ток“ завршиле во затвор и тоа 3 години (ВИДЕО)

Потреба на младите лица да се експонираат на социјалните мрежи со разни шеги во последно време особено на „Тик-Ток“, завршила во овој случај со солзи за главниот јунак од видеото,…

Д-р Зафировски: Филипче да направи мапа на болници кои ќе лечат КОВИД болни, да не се доведеме во ситуација целиот систем да лечи само болни од корона

Светот е пред предизвикот на делта сојот на КОВИД-19 вирусот, а ризикот од нов голем бран на есен е огромен. Покрај предложените мерки кои ги адресиравме до Филипче со цел…