Месец: м.г

Теоријата за „лабораториско протекување“ на Коронавирусот смени статус од смешна до можеби кога Бајден нареди нова истрага

Како и во времето на Трамп како претседател за теоријата за „лабораториско протекување“ доведе до ненадејна наредба на претседателот Бајден за истражување на потеклото на коронавирусите. Бајден ги замоли разузнавачките…

Стоилковски: Три фирми во косопствеништво на Заев должат милион ипол евра на државата, а Лукаревска е новата десна рака на Заев?

Унапредувањата во партиската хиерархија во СДСМ се должат на слугувањето на криминалот, мафијата и на девастирањето на државата. Факт е дека Сања Лукаревска стана десна рака на Зоран Заев, додека…

Димитриеска Кочоска: За да нема зголемување на даноците, владата треба веднаш да го запре расипничкото трошење на државните пари

ПОЧИТУВАНИ, ВМРО – ДПМНЕ И ПОРАЧУВА НА ВЛАДА И НА ЗАГОВОРНИЦИТЕ ЗА ПОВИСОКИ ДАНОЦИ. ДОСТА Е! ДОСТА МУ ЗЕМАТЕ ОД УСТА НА НАРОДОТ СО ВАШАТА РАСИПНИЧКА ПОЛИТИКА! ДОСТА ГО МАНИПУЛИРАТЕ…

Муцунски: Општина Ѓорче Петров на наредните локални избори ќе добие одговорна и современа општинска власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Кон крајот на октомври, општина Ѓорче Петров ќе добие нова современа општинска власт. Општинска власт која што ќе се грижи за граѓаните, ќе се грижи за урбанизмот и нема како…

Нелоски: Игнорантскиот однос на Шилегов и Градот Скопје кон фудбалскиот клуб „Вардар“ донесоа клубот да навлезе во финансиска криза и испадне од Првата лига

Точно една година на едно телевизиско соочување му порачав на Петре да се обединиме, и леви и десни, и власт и опозиција, околу прашањето за фудбалскиот клуб „Вардар“. За жал,…

Стоилковски: Лукаревска партиски напредува заради долгот од 1220000 евра на фирмите на Заев?

Не може да се напредува во СДСМ ако се нема дел или ако не се поддржува, затскрива криминал! Македонија се задолжува, долгот вртоглаво расте, Македонија е во рецесија, економијата е…

Петрушевски: Куманово секојдневно се дави во комунални проблеми, но Димитриевски не заборави да набави нови службени возила за удобството на партиските функционери

Куманово секојдневно се дави во комунални проблеми својствени за претходниот век. Куманово, како најголема општина во Република Македонија, наместо да го развива и подобрува квалитетот на урбаното живеење, за жал,…