Месец: м.г

Шилегов во 2018 година вети дека Златно Славејче ќе го слави 50тиот јубилеј во Универзална, а сега сака да ја руши

Петре Шилегов и СДСМ ги излажаа скопјани, но и сите кои на било кој начин се поврзани со Универзална сала. Пред изборите во 2017 година ветуваа дека ќе ја реновираат…

Со капацитетот на Владата на СДСМ и ова полугодие од школската година ќе помине неорганизирано и хаотично

Ниту Министерството за образование, ниту Комисијата за заразни болести не покажаа иницијатива и инвентивност за изнаоѓање на решение за отворање на училиштата и почеток на наставата. Со оглед на тоа…

На месец до старт на учебната година, Владата на СДСМ без план за учениците

Остана уште еден месец до почетокот на новата учебна година. Министерството за образование и наука и Комисијата за заразни болести допрва ќе разгледуваат мерки и план за отворање на училиштата,…

Шилегов лаже за Универзална! Доколку уште не одлучил да руши, зошто троши 11 илјади евра за идејно решение на парк?!

„ Овој објект ќе остане како траен симбол на меѓународната човечка солидарност во обновата на Скопје по катастрофалниот земјотрес од 26 јули 1963 година”, ова е дел од натписот кој…

Граѓаните ќе плаќаат поскапа струја од септември, затоа што Заеви ги испразниле касите на ЕЛЕМ и МЕПСО

Поради неодговорните и неспособни политики на СДСМ, но и криминалните тендери во РЕК Битола, преку кои милиони завршија на сметки на приватни фирми, од септември следува поскапување на цената на…

Ја руши ли Шилегов Универзална за да ја исполни квотата на зеленило за 50 нови згради кај Треска?!

Градоначалникот Петре Шилегов се обидува со  еден потпис да ја сруши Универзална сала која е симбол на Скопје повеќе од 50 години. Универзална сала, во која се изведени повеќе од…