Месец: м.г

Стојаноска: ЈО со своето неделување во 2018, му овозможило на Дончев да го стои истиот криминал и во 2019 година

Зоран Заев и ЈО директно го штитат осомничениот за криминал Ден Дончев кој незаконски се стекнал со над 100.000 евра во два наврати. Медиумите објавија аргументи и докази кои индицираат на…

Изнасилена нормалност кој ја нарача Заев и неговиот диктат на комисијата за заразни болести овие денови гледаме завршува со капитулација

Здравјето пред се, беше реченицата која што ја кажав во моментите кога беше поставено прашањето за важните политички случувања и изборите кои требаше да се случат во април. Јас сум сеуште…

Стојаноска: ЈО не повело постапка против Дончев во 2018 и му овозможило да го потврди делото и во 2019 година

Новото нормално на Заев и луѓето околу него е: додека Македонија брои жртви и починати од корона, институциите под нивна контрола да ги спасуваат криминалците како Ден Дончев. Целиот државен систем…

Молкот на Нина Ангеловска и паушалните одговори од општината ги потврдуваат нивните намери за во иднина

Вчера јавно упативме прашања до Нина Ангеловска, СДСМ и Стефан Богоев, а одговор добивме само паушално соопштение од општината каде што се правдаа дека не ги тепале граѓаните на Трнодол…

Ден Дончев незаконски се стекнал со 130.000 долари, ЈО на Русковска го штити

Новото нормално за Заев е што неговиот директор Ден Дончев се стекнал со 130 илјади долари на лична сметка од аферата „Муртиногејт“.Криминалната афера „Муртиногејт“ на Дончев има свое ново продолжение…

Стојаноска: Да се зборува за избори во едни вакви услови е морбидно, ВМРО-ДПМНЕ бара разрешување на Комисијата за заразни болести

На оваа прес конференција ќе се обратам на две теми. Првата е многу важна и е реакција на последните информации кои се објавија во медиумите поврзани со бројот на новозаразени…

Дали ДУП-от во Трнодол има лукративна цел од кој во иднина може да профитира Нина Ангеловска?

Денеска сакаме да поставиме јавно неколку прашања до локалните власти во Скопје, прашања што ги загрижуваат Карпошани, но и сите граѓани.Според информациите кои ги добивме и пристигнаа кај нас, се…

Андоновски: Димова призна дека направила прекршок, и дека недостасуваат пари на сметката на Агенцијата

Криминогеното однесување на раководството на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност е надополнето со притисоци, уцени, закани, тензија и мобинг на вработените. Агенцијата која треба да биде пример…

Илиеска: Владата вчера нé задолжи 700 милиони, а за 6 години со камати ќе треба да вратиме 870 милиони евра

Лошото менаџирање со кризата и погрешните проценки, воедно, кога и какви мерки треба да се преземат, ќе допринесе до крајот на годината, буџетската дупка да достигне и до 1.3 милијарди…

Андоновски: Димова, пуленот на Заев, трошела стотици илјади евра на самопромоција без тендер и доделувала финансии на свои блиски организации

Во изминатите денови ја информиравме јавноста за криминогеното однесување на раководството на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност. Оваа Агенција е одговорна за распределување на европските фондови за…

Мицкоски: Владата на Заев до крајот на годината ќе го задолжи секое семејство за 1.500 евра, а сега делат ваучери од 150 евра поткуп кој не може да го исплатат

После 66 дена рестриктивни мерки во државата имаме полоша здравствена и економска состојба од таа која ја имавме на моменти кога се воведуваа овие мерки. Ова подразбира дека системот не…