Месец: м.г

Арсовски: Време е да заврши шерифското однесување на Вице Заев и Зоран Заев

СДСМ очајно се труди по секоја цена да се постави над законот. Конкретно фамилијата Заеви мислат ја поседуваат целата држава и институциите. Според дел од медиумите вчера во полициска акција…

Нелоски: Нина даде налог да се бркаат работници од работа, Светска банка најави рецесија

Нина Ангеловска вчера им даде насока на газдите да бркаат работници од работа. Тоа е рецептот за спас на економијата. Рецепт за пропаст и осиромашување на граѓаните. Откако ја презадолжија…

Стоилковски: Шилегов го втурна Скопје во синџирот на струмичкото бизнис-лоби со роднинско тендерски спреги

Петре Шилегов го втурна Град Скопје во синџирот на струмичкото бизнис-лоби  со роднинска- тендерска спрега во Дрисла. Град Скопје и Петре Шилегов мора да одговорат како и зошто заедно со…

Арсовски: Славјанка лаже како што и наредил Заев, снимката од теретаната е стара, тоа го потврди истрагата, но и од фитнес центарот

СДСМ фалсификаторска сеуште не се извини за ширењето лажни вести кое што го прави изминатиот период.Истрагата на МВР покажа дека снимката со која манипулира СДСМ фалсификаторска датира од пред повеќе…

Славески: За 3 месеци е акумулиран нов долг од 120 милиони евра, а капиталните инвестиции се само 8.45 проценти

Денешното обраќање до македонската јавност може да биде насловено како:  Трошење буџетски пари како да ќе нема утре или Зошто владата на Македонија, предводена од СДСМ, предоцна и премалку, засега…

Мицкоски: Направен е смислен и организиран грабеж на буџетот, за три месеци потрошиле 120 милиони евра од буџетскиот дефицит за корумпирање избори, економијата е пред колапс

Дозволете најнапред да ја изразам мојата најсериозна загриженост за економската состојба во која се наоѓа Република Македонија. Податоците кои дојдоа до мене и анализите кои ги направивме недвосмислено покажуваат дека…