Месец: м.г

Стаменковска- Стојковски го информираше директорот на Агенцијата за администрација за пропустите во институцијата

Агенцијата за администрација е од стратешко значење за реформата на јавната администрација и за регрутирање и компетентна администрација, нејзината функција е да испорача професионални услуги за граѓаните, административните службеници и…

Сагата заврши, еве што се случува во овие моменти во Сити Мол

Пожар во една сендвичара и дојава за бомба се денешните причини за евакуација на вработените и купувачите во скопскиот трговски центар „Сити мол“. МВР потврди дека денеска било пријавено во…

Мицкоски од Прилеп: Се сретнав со вработените од „Еурокомпозит“, по три години лаги од Заев нема решение, ќе работиме да се помогне!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес беше во посета на Прилеп. -Пред една недела од прилика најавивме на прес-конференција дека ВМРО-ДПМНЕ започнува теренски активности во периодот кој што следува „Обновата…

Арсовски: Ако се точни сведочењата во „Рекет“, Кацарска треба кривично да одговара и да лежи во затвор

Ако се точни сведочењата во Рекет, Кацарска треба да одговара кривично и да лежи затвор. Впрочем ниту еден сериозен правник или обвинител со долгогодишно искуство не би сведочел лажно и…

Неделковски: Нема ден без нов скандал во Агенцијата за млади и спорт

Нема ден без нов скандал во Агенцијата за млади и спорт. Дарко Каевски и нововработените негови другарчињата не познаваат ниту еден законски пропис, особено при реализацијата на капитални инвестици, па…

Димитроска- Кочоска: Во новиот извештај на ММФ се нотира корупцијата, ниските капитални инвестиции и непродуктивни трошоци од страна на СДСМ

Владата на СДСМ се труди последниве години да не убеди дека економијата расте, а граѓаните живеат поубаво, ова денеска преку прес-конференција го истакна дополнителниот министер за финансии Гордана Димитриеска- Кочоска.…

Чулев тврди дека Спасовски изработил 1.750 решенија во декември, пред да замине од МВР

Од почетокот на декември до 25 – ти истиот месец во 2019 година донесени се 1.050 решенија, додека во последната седмица донесени се и изработени 1.198 решенија, некои за распоредување…

Трипуновски: Мајката на градоначалникот на Конче спротивно на закон земала субвенции, а не плаќала закупнина

Нема населено место во Македонија, каде функционерите на СДСМ не ја злоупотребиле својата положба и не овозможиле противправна имотна корист за себе или за своите најблиски, ова денеска преку прес-конференција…