Месец: м.г

Нов бран на зараза од непотизам, семејството на Шекеринска вдомено во државна администрација

Се случува нов скандал, се случува нов бран на зараза од непотизам. Партиските вработувања кои се случуваат во предизборието откриваат фрапантни податоци за зараза од непотизам. Институциите се полнат со…

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи предлага нов човек во политиката и врвен професионалец

Веднаш после средбата со господинот Ахмети, имавме средба со премиерот во заминување господинот Зоран Заев генерално три теми би ги издвоил од нашиот денешен разговор. Првата тема беше името за…

Нелоски: СДСМ да им објасни на граѓаните како се троши по 100.000 евра дневно за рекламирање на кампања, во моменти кога државата ни тоне на економски план

Партијата во заминување СДСМ за само две недели потроши повеќе од над 1 милион евра за рекламирање по национални медиуми. Зоран Заев кој е премиер уште 5 дена и никогаш…

Стоилковски: Наумовски го уништува централниот парк на општината само затоа што има семејна парцела од која можеби ќе профитира

Среде најголемата еколошка катастрофа градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумовски го уништува централниот парк на општината само затоа што има семејна парцела од која можеби ќе профитира. Иако негираше, демантираше…

Арсовски: Се кријат докази за Рекет, се уценуваат луѓе да внимаваат што говорат, се закануваат и тужат новинари

Вчера низ медиумите можевме да сретнеме неколку теми поврзани со случајот РЕКЕТ, кои по се го склопуваат мозаикот што не сака да го види ниту Русковска, ниту Јовевски, бидејќи му…

Јанушев: Заев го празни буџетот, „САРХЕМС“ ќе се финансира со пари на граѓаните

Власта во заминување го празни буџетот и прави ненадоместливи штети. Договорот на Зоран Заев и Драги Рашковски со новоформираната фирма „САРХЕМС“ ќе ги чини граѓаните 72 милиони евра, а нема…

Ѓорѓиевски: Заев и Спасовски спротивно на Закон за полиција прават тампон во командната хиерархија помеѓу началниците на СВР и командирите на полициските станици

Зоран Заев и Оливер Спасовски спротивно на Закон за полиција прават тампон во командната хиерархија помеѓу началниците на СВР и командирите на полициските станици, се со цел да го опструираат…

Ѓорѓиевски: Заев и Спасовски спротивно на европската пракса ја укинуваат децентрализацијата на полициските станици и го враќаат МВР 15 години назад

Зоран Заев и Oливер Спасовски, директно го кршат Законот за полиција и прават криминал. За кој што криминал подоцна ќе треба да одговараат. Промената на систематизацијата во МВР е незаконска,…

Николоски: Заев бега од избори зошто се плаши од пораз и одговорност, ако одложи ќе се соочи со гневот на народот

Заев сака да одбегне пораз и да одложи соочување со одговорноста за своето работење, смета Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев работи на сценарио за одложување на изборите затоа…

Јанушев: Синот на Цветанка Ивановска заработил тендер кој може да достигне вредност од над 300 илјади евра, а владата и СДСМ молчи

Синот на Цветанка Иванова добил тендер од државата преку фирмата „ДИКОР ЦД“ ДООЕЛ Струмица од државата за чистење на патиштата во источна Македонија, ова денеска преку прес-конференција го истакна Игор…

Ѓорѓиевски: Заев и Спасовски ги кратат овластувањата на техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ кој треба да дојде за 10 дена

Зоран Заев и Оливер Спасовски ја злоупотребуваат својата положба и се обидуваат да му ги скратат овластувањата на техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ кој треба да дојде за 10 дена.Власта врши…