Месец: м.г

Ѓорѓиевски: МВР молчи иако ги знае вандалите од МНТ

Највисокиот врв на власта е најодговорен за срамното и вандалско однесување во МНТ. Недоличните сцени се со знаење на највисоките функционери во власта, рече на денешната прес-конференција, Орце Ѓорѓиевски, од…

Трајановски: Шилегов форсира проект за Луна паркот кој е за 12 милиони евра поскап, односно изнесувa 18 милиони евра

Градоначалникот на Градот Скопје, господин Шилегов иако беше жестоко против, сега се согласува со идејата Скопје да добие панорамско тркало, и да го продолжи проектот оставен од претходно за нов…

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува вандализмот и хулиганството од страна на група граѓани во МНТ

Целата македонска јавност е згрозена од синоќешниот вандализам и поганење на македонскиот народен театар, обвинува актерот Зоран Љутков. -Болно е за Заев и неговите соработници тоа што со секој изминат…

Мисајловски од Јагуновце: Македонија и овој честит и достоинствен народ заслужува обнова

Денеска тука сме општина Јегуновце да разговараме со граѓаните, да видиме што имаат да ни кажат, продолжуваме со нашиот караван „Обнова на Македонија“ , разговараме на сите актуелни теми и…

Јанушев: Она што имаме да го порачаме од победничко Пехчево е дека Обновата доаѓа, на 12 април Заев паѓа, а Република Македонија конечно почнува да оди напред

Продолжуваме со Разговорите за Обнова на Македонија и денеска сме во посета на Пехчево каде што имавме можност да поразговараме со граѓаните, за реалните проблеми кои што се случуваат во…

Арсовски: Заев го руинираше правниот систем преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем

Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева. Јавноста е сведок дека Зоран Заев преку Владата на лична сметка на Катица Јанева префрлале пари во висина и до 600 евра…

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ во соработка со ЦДУ ќе работи за силна економија, нови работни места, повисоки плати и борба со корупцијата

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ втор ден е на Конгресот на христијанско-демократската унија тука во Лајпциг, имаме интензивни средби со нашите пријатели од ЦДУ, владеачката партија во Германија којашто 15 години успешно…

Арсовски: Правосудниот систем во Македонија е руиниран од рекетари и политички властодржци кои наредуваат како да бидат затварани и решавани судските случаеви

Правосудниот систем во Република Македонија е руиниран од рекетари и политички властодржци кои наредуваат како да бидат затварани и решавани судските случаеви, ова денеска на прес-конференција го истакна Димче Арсовски…