Месец: м.г

Ветингот во МВР е со цел справување на сите кои не ги спроведуваат криминалните политики на Заев и Спасовски

Процесот на ветинг во Министерството за внатрешни работи е промашен уште од самиот старт, посочи Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Отворено се сомневаме дека целта на овој процес…

Ѓорчев: Демографскиот пад е шокантни 1.200 бебиња помалку, а Заев, Царовска и Филипче имаат историска одговорност

Влатко Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. денешната прес конференција ја посвети на демографските податоци преку емпириски бројки, за жал, поразително биолошкото изумирање на Македонија затоа што Македонија буквално се…

Притворот за Димовски, Митески и Јорданова, е акт на политички прогон, изживување и терор врз неистомисленици

Зоран Заев и картелот на власт тонат во криминал и колку повеќе го губат тлото под нозете, толку повеќе расне притисокот и злоупотребата врз институциите за да ја замолкнат опозицијата,…

Трипуновски: ВМРО-ДПМНЕ предлага сет мерки за справување со Африканската свинска чума

Мерките на Зоран Заев и Зоран Атанасов за превенција на Африканската свинска чума во земјата не даваат резултат. Нестручноста и непрофесионалноста го доведуваат под знак прашалник опстанокот на добиточниот свински…

Ѓорчев за демографската рецесија: Катастрофален втор квартал со 10,6 % помалку бебиња и 7,3 % повеќе умрени

Со оваа власт, Зоран Заев и неговите 28 министри, Македонија буквално демографски и биолошки умира. Македонија исчезнува како никогаш до сега, а бројките стануваат се полоши. Вчера излегоа податоците од вториот…

„Судиите мора да се оттргнат од канџите на Заев и да застанат на патот на теророт кој се врши врз функционери од ВМРО-ДПМНЕ“

Судиите мора да се оттргнат од канџите на Зоран Заев и да застанат на патот на теророт кој што се врши врз функционери од ВМРО-ДПМНЕ и врз службеничка од Министерството…

Африканска свинска чума на портите! Ќе јадеме ли увозно свинско месо наредните неколку години!?

Ќе јадеме ли увозно свинско месо и во наредните години кои што следуваат? Република Македонија се соочува со опасност од Африканска свинска чума, која што и се заканува на угинување…