Месец: м.г

Трипуновски: Квази мерката „Зелена нафта“ е фиктивна и нема реално да ги реши проблемите на македонските земјоделци

Денеска бевме сведоци каде премиерот Зоран Заев на една наместена и фингирана ситуација ја промовираше мерката „Зелена нафта“. Квази мерката „Зелена нафта“ која што неколкупати потенциравме дека е фиктивна и…

Стоилковски: Што уште треба да се случи за Русковска обвинителството да влезе во СЈО на Катица Јанева и да изврши претрес?

Што знае Катица Јанева за Зоран Заев и неговите крими соработници па јавното обвинителство не смее да ја осомничи и да ја приведе Јанева? Колку се загазени во криминал и…

Стоилковски: Обвинителството мора детално да провери и да ѝ објасни на јавноста за целите на соработка Ременски-Боки 13

Обвинителството на Русковска молчи и не кажува дали истрагата за рекетарско – политичко – обвинителскиот октопод го проширила и на таканаречената невладина организација на Бојан Јовановски, Боки 13 наречена „Меѓународен…

Томовски: Нефи Усеини вчера нападнал човек, му се заканувал дека ќе го убие и го влечел по земја

Не запира дивеењето на насилникот Нефи Усеини. Најомилениот градежник на власта вчера нападнал човек, му се заканувал дека ќе го убие и го влечел по земја, реагира Ивица Томовски од…

Арџанлиев: Додека централната власт на СДСМ е заплеткана во огромни криминали, локалната власт во Гевгелија е во зимски сон

Денес сме пред локалната самоуправа заради огромното незадоволство кај граѓаните на општина Гевгелија од работата на Градоначалникот Сашо Поцков. Имено во предизборната кампања СДСМ вети еден куп проекти , но…

Стоилковски: Обвинителството мора истрагата за рекетот да ја прошири и на невладината организација „Меѓународен Сојуз“ на Боки 13 и да испита дали и каква улога имала во рекетот

Октоподот, огромниот рекетарско – политичко – обвинителски октопод е скандал кој што Русковска-обвинителството сака да го ограничи само на прво и на второ осомничените, познати како Боки 13 и Кичеец.…

Трипуновски: Квази мерката зелена нафта на Заев е уште една неефективна популистичка мерка

Квази мерката зелена нафта на Зоран Заев е уште една неефективна популистичка мерка, од која земјоделците нема да имаат никаква корист. Власта предвидува поделба на 55.000 картички за зелена нафта,…