Месец: м.г

СДСМ нема направено ништо за решавање на проблемите на лозарите, загарантираните откуп и цена беа само лажни ветувања

Очигледно е дека во земјоделието лагите, лажните ветувања, нереализираните ветувања и очекувања од страна на СДСМ и Зоран Заев се присутни, напластени се многу проблеми. Сето она кое што беше…

Коцевски во кампања ветуваше двојазичност, а сега глуми загриженост за граѓаните и функционирањето на општината

Овие денови сме сведоци на една трагикомична ситуација која доби едно огромно медиумско внимание од граѓани, а посебно од граѓаните кои што се по националност Македонци. Имено сведоци сме на…

Мицкоски: Македонија на дното во борбата против корупцијата, власта штити и произведува криминал

Македонија на дното во борбата против корупцијата, власта штити и произведува криминал, порачува објавувајќи видео на својот Фејсбук профил, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Видеото е изработено со изјава на…

Царовска и директорот Зењели треба веднаш да поднесат одговорност за скандалот со ПИОМ, тежок десетици милиони евра

Кој ќе сноси одговорност за скандалот со ПИОМ? Дали Мила Царовска или директорот на ПИОМ Шаип Зењели? СДСМ за да го покрие својот неуспех во делот на пензиите, односно за…

Стоилковиќ за КУРИР: Српската Влада е исклучително задоволна од македонската бидејќи 15 компании кои требаше да инвестираат тука, капиталот го вложија таму

Владата на Република Србија е исклучително задоволна од Владата на Република Македонија, од сето тоа што се случува во Македонија, порачува Иван Стоилковиќ, претседател на Демократската партија на Србите во…