Месец: м.г

Академијата на ФК Вардар ќе биде локален и регионален лидер во креирањето на нови фудбалски надежи

По повод големиот христијански празник Велигден, ФК Вардар на најмладите во Македонија им подари Фудбалска академија со највисоки светски стандарди.Фудбалската академија ФК Вардар, е институција за развој на млади фудбалски…

Димовски: Низ вековите се покажа дека Македонија е пиреј кој не може да се истреби

Огромен број граѓани во Битола и денес му дадоа поддршка на Граѓанскот движење за одбрана на Македонија, посочувајќи дека се загалаат за одржувањена избори на 5 јуни со цел ставаењ…

Крајчев: Македонија по сето ова ќе ја видиме посилна, посјајна и пообединета

Во центарот на Велес вечерва како се одржа мирен протест што го организира Граѓанското движење за обнова на Македонија (ГДОМ). Велешкиот писател Игор Крајчев како и неговите колеги од културата…

Груевски: Изборите на 5 јуни неопходни за надминување на кризата, граѓаните ќе одлучат за иднината на државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес оствари средба со известителите на Комисијата за почитување на обврските и заложбите на земјите членки на Советот на Европа. Соговорниците разговараа за актуелната политичка…

Филхармонијата ќе се всели во новиот објект во јануари 2017 година

Музичарите од Македонската филхармонија по седум децении музицирање во импровизирани услови конечно ќе добијат нова концертна сала и професионални услови за работа како што заслужуваат. Зградата на Македонската филхармонијата е…

Македонски манифест: Избори на 5 јуни, да се врати уставната автентичност на Македонија

Избори на 5 јуни по секоја цена, да се стави ред во македонската држава во внатрешен и надворешен план, да се врати уставната автентичност на Македонија, да се прекинат преговорите…

Поддршка од 80 отсто за набавка на високоприносен добиток – нова мерка за земјоделците

Поддршка од 80 отсто за набавка на високоприносен добиток е новата мерка од програмата на ВМРО -ДПМНЕ која денеска ја најави претседателот на партијата Никола Груевски за време на посетата…