Месец: м.г

До утре земјоделците имаат рок да поднесат барање за легализација на објектите

Утре истекува рокот за поднесување на барања за легализација на дивоградби, сите земјоделци, фармери и оние кои имаат изградено бесправно помошни објекти или објекти за обработка на примарното земјоделско производство…

Министерството за култура откупи вкупно 113 ликовни дела и скулптури

Иницијативата која пред две години која беше покрената од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, како премиер на Република Македонија во соработка со министерот за култура Елизабета Канческа Милевска, имаше за…

Од „Александар Велики“ двапати неделно до Берлин, Копенхаген и Братислава

Нискобуџетната авиокомпанија „Визер“ од денеска од Скопскиот аеродром воведува летови кон Берлин, Братислава и Копенхаген. Кон Берлин летови ќе има во вторник и во сабота, а цената на билетот ќе…