Јусеин Болт во Борусија Дортмунд

Поранешниот атлетичар од Јамајка, Јусеин Болт почна со своите тренинзи во тимот на Борусија Дортмунд. Тој има голема желба да стане фудбалер, а денес доби шанса да покаже што знае покрај ѕвездите на германскиот бундеслигаш.