Пронајдена исчезнатата Шинед О’Конор

Ирската поп ѕвезда Шинед О’Конор е пронајдена жива и здрава во понеделникот, неколку часа откако е пријавено нејзиното исчезнување, објави полицијата. 49-годишната О’Конор била пронајдена во Илиноис во хотел во предгради. Полицијата не соопшти поединости околу здравјето на ирската пејачка, освен дека во моментот кога била пронајдена, таа била надвор од опасност. Нејзиното исчезнување во пријавил маж кој рекол дека пејачката исчезнала во шест часот утрото во неделата по локално време, кога тргнала со велосипед и не се вратила дома, по што полицијата објави потрага по неа. Во едно неодамнешно интервју, таа призна дека страдала од депресија и размислувала за самоубиство. Во 1999 година, на својот роденден, таа се обидела да се самоубие.