Мицкоски: Македонија на дното во борбата против корупцијата, власта штити и произведува криминал

Македонија на дното во борбата против корупцијата, власта штити и произведува криминал, порачува објавувајќи видео на својот Фејсбук профил, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Видеото е изработено со изјава на премиерот Заев за кои од денешна гледна точка се гледа дека биле лажни.

Мицкоски одговара дека и покрај ветувањата на Заев, денес резултатите се следни:

-Македонија повторно на дното на табелата за борба против корупцијата во Европа и светот.

Мицкоски оценува дека државата се дави во криминал, а власта истиот го штити.

Деталната анализа на Мицкоски, погледнете ја во видеото во продолжение: