Манчестер Јунајтед го продава Пол Погба

Мурињо планира од Реал да ги доведе Рафаел Варан и Тони Крос. Со Варан се соработуваше во Мадрид, па самиот француски фудбалер го потврди интересот од Јунајтед. Во 28-годишниот Крос, пак, гледа идеална замена за Погба. Воодушевен е од фудбалската интелегенцијата на Германецот.